t-Global Technology T62-1-15-15-0.16
Part No.:
T62-1-15-15-0.16
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
T62-1-15-15-0.16.pdf
Description:
THERM PAD 15MMX15MM W/ADH BLACK
Shipping
T62-1-15-15-0.16 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
T62
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Graphite-Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
15.00mm x 15.00mm
Thickness:
0.0063" (0.160mm)
Material:
Graphite
Adhesive:
Adhesive - One Side
Backing, Carrier:
Color:
Black
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
15W/m-K