Vishay Polytech T59EE226M063C0100
Part No.:
T59EE226M063C0100
Manufacturer:
Vishay Polytech
Category:
Tantalum - Polymer Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T59EE226M063C0100.pdf
Description:
CAP TANT POLY 22UF 63V 2917
Shipping
T59EE226M063C0100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Vishay Polytech
Series:
vPolyTan™ T59
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
63 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)