Vishay Sprague T55D337M010C0007
Part No.:
T55D337M010C0007
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T55D337M010C0007.pdf
Description:
CAP TANT POLY 330UF 10V 2917
Shipping
T55D337M010C0007 Specifications
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
7mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)