Vishay Sprague T55D226M035C0120
Part No.:
T55D226M035C0120
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T55D226M035C0120.pdf
Description:
CAP TANT POLY 22UF 35V 2917
Shipping
T55D226M035C0120 Specifications
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
120mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)