Vishay Sprague T55B157M6R3C0045
Part No.:
T55B157M6R3C0045
Manufacturer:
Vishay Sprague
Datasheet:
T55B157M6R3C0045.pdf
Description:
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411
Shipping
T55B157M6R3C0045 Specifications
Manufacturer:
Vishay Sprague
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
45mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)