Vishay Sprague T55B157M2R5C0055
Part No.:
T55B157M2R5C0055
Manufacturer:
Vishay Sprague
Datasheet:
T55B157M2R5C0055.pdf
Description:
CAP TANT POLY 150UF 2.5V 1411
Shipping
T55B157M2R5C0055 Specifications
Manufacturer:
Vishay Sprague
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
55mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)