Vishay Sprague T55A226M010C0200
Part No.:
T55A226M010C0200
Manufacturer:
Vishay Sprague
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
T55A226M010C0200.pdf
Description:
CAP TANT POLY 22UF 10V 1206
Shipping
T55A226M010C0200 Specifications
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
vPolyTan™ T55
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)