KEMET T555B337K035AH
Part No.:
T555B337K035AH
Datasheet:
T555B337K035AH.pdf
Description:
CAP TANT POLY 330UF 35V SMD
Shipping
T555B337K035AH Specifications
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
180mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.965" L x 0.335" W (24.50mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max):
0.378" (9.60mm)