KEMET T551B686K030AH
Part No.:
T551B686K030AH
Datasheet:
T551B686K030AH.pdf
Description:
CAP TANT POLY 68UF 30V AXIAL
Shipping
T551B686K030AH Specifications
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
30 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
140mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.641" L (7.92mm x 16.28mm)