KEMET T550B706K015AH
Part No.:
T550B706K015AH
Datasheet:
T550B706K015AH.pdf
Description:
CAP TANT POLY 70UF 15V AXIAL
Shipping
T550B706K015AH Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
70 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)