KEMET T550B227M008AT
Part No.:
T550B227M008AT
Datasheet:
T550B227M008AT.pdf
Description:
CAP TANT POLY 220UF 8V AXIAL
Shipping
T550B227M008AT Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
8 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)