KEMET T550B187K010AT
Part No.:
T550B187K010AT
Datasheet:
T550B187K010AT.pdf
Description:
CAP TANT POLY 180UF 10V AXIAL
Shipping
T550B187K010AT Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
180 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)