Vishay Polytech T54E4197M035VSB014
Part No.:
T54E4197M035VSB014
Manufacturer:
Vishay Polytech
Category:
Tantalum - Polymer Capacitors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
T54E4197M035VSB014.pdf
Description:
CAP TANT POLY 190UF 35V SMD
Shipping
T54E4197M035VSB014 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Vishay Polytech
Series:
vPolyTan™ T54
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
190 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
14mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.315" L x 0.350" W (8.00mm x 8.90mm)
Height - Seated (Max):
0.365" (9.28mm)