KEMET T525B336M006ATE080
Part No.:
T525B336M006ATE080
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
T525B336M006ATE080.pdf
Description:
CAP TANT POLY 33UF 6.3V 1411
Shipping
T525B336M006ATE080 Specifications
Series:
KO-CAP® T525
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
80mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)