KEMET T521D686M025ATE070
Part No.:
T521D686M025ATE070
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T521D686M025ATE070.pdf
Description:
CAP TANT POLY 68UF 25V 2917
Shipping
T521D686M025ATE070 Specifications
Series:
KO-CAP® T521
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
70mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)