KEMET T520V477M2R5ATE012
Part No.:
T520V477M2R5ATE012
Datasheet:
T520V477M2R5ATE012.pdf
Description:
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
Shipping
T520V477M2R5ATE012 Specifications
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
12mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.075" (1.90mm)