KEMET T520V227M010ATE040
Part No.:
T520V227M010ATE040
Datasheet:
T520V227M010ATE040.pdf
Description:
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
Shipping
T520V227M010ATE040 Specifications
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
40mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.075" (1.90mm)