KEMET T520T476M004ATE070
Part No.:
T520T476M004ATE070
Datasheet:
T520T476M004ATE070.pdf
Description:
CAP TANT POLY 47UF 4V 1411
Shipping
T520T476M004ATE070 Specifications
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
70mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)