KEMET T520D477M004ATE018
Part No.:
T520D477M004ATE018
Datasheet:
T520D477M004ATE018.pdf
Description:
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
Shipping
T520D477M004ATE018 Specifications
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
18mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)