KEMET T520D337M006ATE018
Part No.:
T520D337M006ATE018
Datasheet:
T520D337M006ATE018.pdf
Description:
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
Shipping
T520D337M006ATE018 Specifications
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
18mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)