KEMET T520C336M006ATE100
Part No.:
T520C336M006ATE100
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
T520C336M006ATE100.pdf
Description:
CAP TANT POLY 33UF 6.3V 2312
Shipping
T520C336M006ATE100 Specifications
Series:
KO-CAP® T520
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)