KEMET T520B336M010ASE040
Part No.:
T520B336M010ASE040
Datasheet:
T520B336M010ASE040.pdf
Description:
CAP TANT POLY 33UF 10V 1411
Shipping
T520B336M010ASE040 Specifications
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
40mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)