KEMET T520B157M006ATE035
Part No.:
T520B157M006ATE035
Datasheet:
T520B157M006ATE035.pdf
Description:
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411
Shipping
T520B157M006ATE035 Specifications
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
35mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)