KEMET T520B107M006ATE045
Part No.:
T520B107M006ATE045
Datasheet:
T520B107M006ATE045.pdf
Description:
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1411
Shipping
T520B107M006ATE045 Specifications
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
45mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)