HellermannTyton T50R2M4UL
Part No.:
T50R2M4UL
Manufacturer:
HellermannTyton
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
T50R2M4UL.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING RED 50LB 7.95"
Shipping
T50R2M4UL Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
HellermannTyton
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
8"
Bundle Diameter:
1.97" (50.00mm)
Width:
0.181" (4.60mm)
Length - Actual:
0.663' (202.00mm, 7.95")