KEMET T496X686M010AS
Part No.:
T496X686M010AS
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T496X686M010AS.pdf
Description:
CAP TANT 68UF 20% 10V 2917
Shipping
T496X686M010AS Specifications
Series:
T496
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)