KEMET T496D685M035AS
Part No.:
T496D685M035AS
Datasheet:
T496D685M035AS.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2917
Shipping
T496D685M035AS Specifications
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)