KEMET T496D336K010AS
Part No.:
T496D336K010AS
Datasheet:
T496D336K010AS.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 10% 10V 2917
Shipping
T496D336K010AS Specifications
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)