KEMET T496C106M025AS
Part No.:
T496C106M025AS
Datasheet:
T496C106M025AS.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V 2312
Shipping
T496C106M025AS Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)