KEMET T496B475M010AS
Part No.:
T496B475M010AS
Datasheet:
T496B475M010AS.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 10V 1411
Shipping
T496B475M010AS Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)