KEMET T496B106M006AS
Part No.:
T496B106M006AS
Datasheet:
T496B106M006AS.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1411
Shipping
T496B106M006AS Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)