KEMET T495D337K010ATE150
Part No.:
T495D337K010ATE150
Datasheet:
T495D337K010ATE150.pdf
Description:
CAP TANT 330UF 10% 10V 2917
Shipping
T495D337K010ATE150 Specifications
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)