KEMET T495C226K006ATE380
Part No.:
T495C226K006ATE380
Datasheet:
T495C226K006ATE380.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 2312
Shipping
T495C226K006ATE380 Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
380mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)