KEMET T494C226M010AT
Part No.:
T494C226M010AT
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
T494C226M010AT.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V 2312
Shipping
T494C226M010AT Specifications
Series:
T494
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
400mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)