KEMET T494C226K025AS
Part No.:
T494C226K025AS
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
T494C226K025AS.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 25V 2312
Shipping
T494C226K025AS Specifications
Series:
T494
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)