KEMET T494B335M035AS
Part No.:
T494B335M035AS
Datasheet:
T494B335M035AS.pdf
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 35V 1411
Shipping
T494B335M035AS Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.3Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)