KEMET T494B226M016AS
Part No.:
T494B226M016AS
Datasheet:
T494B226M016AS.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 16V 1411
Shipping
T494B226M016AS Specifications
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)