KEMET T491V227K010AS
Part No.:
T491V227K010AS
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T491V227K010AS.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Shipping
T491V227K010AS Specifications
Series:
T491
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
700mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)