KEMET T491D337M006AT
Part No.:
T491D337M006AT
Datasheet:
T491D337M006AT.pdf
Description:
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2917
Shipping
T491D337M006AT Specifications
Product Status:
Active
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
400mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)