KEMET T491C684M050ZT
Part No.:
T491C684M050ZT
Datasheet:
T491C684M050ZT.pdf
Description:
CAP TANT 0.68UF 20% 50V 2312
Shipping
T491C684M050ZT Specifications
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6.4Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)