KEMET T491C227K010AT
Part No.:
T491C227K010AT
Datasheet:
T491C227K010AT.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V 2312
Shipping
T491C227K010AT Specifications
Product Status:
Active
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)