KEMET T491B685K025AS
Part No.:
T491B685K025AS
Datasheet:
T491B685K025AS.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 25V 1411
Shipping
T491B685K025AS Specifications
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)