KEMET T491B335M035ZT
Part No.:
T491B335M035ZT
Datasheet:
T491B335M035ZT.pdf
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 35V 1411
Shipping
T491B335M035ZT Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)