KEMET T491A686K004AS
Part No.:
T491A686K004AS
Datasheet:
T491A686K004AS.pdf
Description:
CAP TANT 68UF 10% 4V 1206
Shipping
T491A686K004AS Specifications
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
4Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)