KEMET T491A474K025AS
Part No.:
T491A474K025AS
Datasheet:
T491A474K025AS.pdf
Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 25V 1206
Shipping
T491A474K025AS Specifications
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
14Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)