KEMET T491A226M010AS
Part No.:
T491A226M010AS
Datasheet:
T491A226M010AS.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V 1206
Shipping
T491A226M010AS Specifications
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)