Teledyne LeCroy T3PS16081P
Part No.:
T3PS16081P
Datasheet:
T3PS16081P.pdf
Description:
PROGRAMMABLE LINEAR DC POWER SUP
Shipping
T3PS16081P Specifications
Number of Outputs:
2
Voltage - Output:
0 ~ 16VDC
Current - Output:
0 ~ 8A
Number of Characters:
4, 5
Size / Dimension:
11.024" L x 6.087" W x 5.689" H (280.00mm x 154.60mm x 144.50mm)
Features:
LAN, Programmable, USB Interface
Power (Watts):
128W