Teledyne LeCroy T3PS16006
Part No.:
T3PS16006
Manufacturer:
Teledyne LeCroy
Category:
Power Supplies (Test, Bench)
Package:
Datasheet:
T3PS16006.pdf
Description:
PWR SPLY SGL OUT 0-60V 0-6A
Shipping
T3PS16006 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Teledyne LeCroy
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Bench (AC to DC)
Voltage - Supply:
Number of Outputs:
1
Voltage - Output:
0 ~ 60VDC
Current - Output:
0 ~ 6A
Display Type:
LCD
Number of Characters:
Size / Dimension:
Features:
Switching
Power (Watts):
360W