Teledyne LeCroy T3PS100011P
Part No.:
T3PS100011P
Manufacturer:
Teledyne LeCroy
Category:
Power Supplies (Test, Bench)
Package:
Datasheet:
T3PS100011P.pdf
Description:
PROG HIGH PREC DC POWER SUPPLY 1
Shipping
T3PS100011P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Teledyne LeCroy
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Bench (AC to DC)
Voltage - Supply:
100 ~ 240VAC
Number of Outputs:
1
Voltage - Output:
0 ~ 100V
Current - Output:
0 ~ 1A
Display Type:
LCD
Number of Characters:
Size / Dimension:
12.323" L x 4.882" W x 4.213" H (313.00mm x 124.00mm x 107.00mm)
Features:
Power (Watts):
100W