HellermannTyton T3D01250M4
Part No.:
T3D01250M4
Manufacturer:
HellermannTyton
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
T3D01250M4.pdf
Description:
CBL CLAMP P-TYPE BLACK FASTENER
Shipping
T3D01250M4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
HellermannTyton
Series:
T3
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Clamp, P-Type
Type Attributes:
Opening Size:
0.125" (3.18mm)
Mounting Type:
Fastener
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Black
Length:
Width:
0.375" (9.53mm)
Height:
Panel Hole Size:
0.203" (5.16mm)
Material Thickness:
0.050" (1.27mm)